دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

در اینجا آن چه را که دردل و دغدغه ی منِ جوان مومن انقلابی است، گفته می شود.

دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

در اینجا آن چه را که دردل و دغدغه ی منِ جوان مومن انقلابی است، گفته می شود.

دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

سقف معرفت خودتان را سایتهای سیاسی و اوراق روزنامه ها و پرسه زدن در سایتهای گوناگون قرار ندهید؛ سقف معرفت شما اینها نیست، با قرآن، با نوشتجات مرحوم شهیدمطهری، با نوشتجات فضلای بزرگی که خوشبختانه امروز در حوزه های علمیه حضور دارند، آشنا شوید.
بیانات رهبری در دیدار با دانشجویان 17مرداد1391

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران

آقای روحانی، اعلام خطر !!!

سه شنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۲، ۱۰:۱۸ ب.ظ
متن نامه بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در پی انتصاب جعفر توفیقی به سمت سرپرست وزارت علوم از سوی رئیس‌جمهور به شرح زیر است:

 بسمه تعالی

جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم؛

 این نامه به جهت دغدغه علاقه‌مندان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دوستداران توفیق بیشتر و بهتر حضرتعالی و در پی برخی انتخاب‌ها و انتصابات اخیر، خاصه در مقام انتصاب سرپرستی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، توسط بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس به نمایندگی از جامعه ی دانشگاهی تنظیم شده است که تقدیم می‌گردد.

 چنان که مستحضرید و در مقدمه قانون اساسی نیز آمده است:«قوه مجریه به دلیل اهمیت ویژه‌ای که در رابطه با اجرای احکام و مقررات اسلامی به منظور رسیدن به روابط و مناسبات عادلانه‌ حاکم بر جامعه دارد و همچنین ضرورتی که این مساله حیاتی در زمینه‌سازی وصول به‌ هدف نهایی حیات خواهد داشت‌، بایستی‌ راهگشای ‌ایجاد جامعه اسلامی باشد.»

 لذا دوران مهم ریاست جمهوری، فرصتی حیاتی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جهت تحقق آرمانهای انقلاب و مطالبات به‌حق مردم است که تحقق واقعی آنها در تعهد و پایبندی کامل و راستین رئیس جمهور منتخب مردم و همکاران ایشان به قانون اساسی است. به همین خاطر، رئیس جمهور باید برای انجام رسالت سنگینی که بر عهده گرفته است، در همان بدو پذیرش مسئولیت، در پیشگاه قرآن کریم و در برابر ملت ایران به خداوند قادر متعال سوگند یاد کند، که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور باشد و همه استعداد و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیت‌هایی که بر عهده‏ گرفته‏ است به کار گیرد و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور، ترویج دین و اخلاق، پشتیبانی از حق و گسترش عدالت سازد و از هر گونه خودکامگی بپرهیزد و از آزادی و حرمت اشخاص و حقوقی که قانون اساسی برای ملت شناخته است حمایت کند.

 در حراست از مرزها و استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی کشور از هیچ اقدامی دریغ نورزد و با استعانت از خداوند و پیروی از پیامبر اسلام و ائمه اطهار علیهم‏السلام قدرتی را که ملت به عنوان امانتی مقدس به او سپرده است همچون امینی پارسا و فداکار نگاهدار باشد و آن را به منتخب ملت پس از خود بسپارد. بدین جهت دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است برای نیل به‌اهداف مذکور در قانون اساسی خاصه اصل دوم‌ آن، همه امکانات خود را برای ، ایجاد محیط مساعد برای رشد فضایل اخلاقی براساس ایمان وتقوا و مبارزه با کلیه مظاهر فساد و تباهی‌. بالابردن سطح آگاهی‌های عمومی در همه زمینه‌ها با استفاده‌ صحیح از مطبوعات و رسانه‌های گروهی و وسایل دیگر. آموزش و پرورش و تربیت بدنی رایگان برای همه‌، در تمام‌سطوح و تسهیل و تعمیم آموزش عالی‌. تقویت روح بررسی و تتبع و ابتکار در تمام زمینه‌های علمی‌، فنی‌، فرهنگی و اسلامی از طریق تاسیس مراکز تحقیق و تشویق ‌محققان‌. طرد کامل استعمار و جلوگیری از نفوذ اجانب‌. محو هرگونه استبداد و خودکامگی و انحصارطلبی‌. و.... بکار برد.

 مسلم است که برآورده ساختن اهداف فوق که مهمترین وظیفه رئیس جمهور، دولت و وزیران در کنار دیگر مسئولان است، در گرو میزان تعهد و تخصص مسئولان و دولت مردان نسبت به آنهاست. حال سوال این‌ است که آیا دولتی که مدعی پایبندی به قانون و قانون‌مداری است، شایسته است از افرادی در کابینه خود استفاده کند که با اهداف فوق بیگانه بوده و در سابقه و کارنامه خود نشانی از پایبندی به اعتدال و قانون‌مداری نداشته و اساساً با انجام اقداماتی ضد قانونی از قبیل تحصن در مقابل جمهوریت نظام و نپذیرفتن آراء مردم در انتخابات 1388 و حتی توهین به رهبری معظم و مسئولان نظام، ماهیت خود را آشکار کرده اند.

 پر واضح است که انتصاب و انتخاب چنین مسئولانی نه منطبق با خواست و اراده مردمی است که به دولت اعتدال رأی داده‌اند و نه متناسب با سوگند بر زبان جاری شده و مسئولیت‌های خطیری است که رئیس جمهور و دولت در اجرای قانون اساسی  و اهداف فوق الذکر برعهده دارند. البته مجلس شورای اسلامی که نمایندگی واقعی مردم را به عهده دارد و به فرموده حضرت امام (ره) در صدر امور قرار دارد، به عنوان چشم ناظر و قدرتمند مردم، امکان نفوذ و ورود عوامل ضد نظام و ضد مردم را به ارکان قدرت نمی‌دهد، اما انتظار آنست که رئیس جمهور محترم در انتخاب همکارانشان به نحوی عمل کنند که شائبه تقسیم قدرت در میان احزاب و گروهها و اشخاص برای تطمیع آنها پیش نیاید.

 متأسفانه به دلایل متعدد و مستند برخی انتخاب‌ها و انتصاب‌های اخیرِ صورت گرفته در مقام معاونت‌ها و سرپرستی برخی وزارتخانه‌ها، رئیس جمهور محترم را در مظان و معرض خطر عدول از اعتدال و سوگند یاد شده قرار داده است. چگونه می‌توان پذیرفت کسی که در فتنه 88  نقشی مهم داشته و به سخنرانی علیه جمهوریت نظام  پرداخته و انتخاب مردم را به سخره گرفته و موجب خدشه وارد شدن به اساس نظام شده است، امروز در منصب سرپرستی یکی از مهمترین وزارتخانه‌ها قرار گیرد! آیا این گونه انتصاب‌ها با مشی اعتدال و خواست واقعی مردم و اصول قانون اساسی هم‌خوانی دارد؟ آیا نباید سرپرستی که سکان امور وزارت را به‌عهده می‌گیرد خود را پایبند به نظام و قانون اساسی و ولایت مطلقه فقیه بداند و آیا کسی که خود در مقابل این همه ایستاده است و به توهین علیه آنها پرداخته، که مستندات آنها نیز موجود است، می‌تواند شایسته تصدی چنین مسئولیت‌هایی باشد. مسلم است که پاسخ منفی است.

 مگر نبود تأکیدات فراوان مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) در پیش از انتخابات و پس از آن به تداوم پیشرفتهای چشمگیر علمی و مگر نبود تأکیدات رئیس جمهور محترم بر اهتمام به فرمایشات مقام معظم رهبری (دام ظله العالی). آیا انتخاب فردی سیاست زده در مقام سرپرستی مهمترین وزارتخانه مربوط به دانش و دانشگاه موجب سیاست زدگی دانشگاه‌ها و خارج کردن آنها از فضای علمی نمی‌شود؟ آیا وزارت علومِ دوران اصلاحات که از چنین ویژگی‌هایی برخوردار بود، توانست محیط علمی مناسبی را برای تحصیل ایجاد کند که بخواهیم دوباره آزموده را امتحان کنیم؟ آیا انتخاب چنین مسئولینی، دانشجو را به عنوان نیروی سیاسی ارزان و پیاده نظام احزاب و گروه‌ها و جریانات تبدیل نخواهد کرد و تجربه تلخ فتنه 18 تیر 1378 و فتنه خرداد 1388 را رقم نخواهد زد؟

ما دانشجویان بسیجی دانشگاه تربیت مدرسبه نمایندگی از دانشجویان سراسر کشور با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) در مورد همکاری با دولت منتخب، بدون هیچ گونه پیش داوری و سوء‌ظنی، تمام تلاش خود را جهت موفقیت دولت یازدهم بکار می‌بریم و آرزوی توفیق بیشتر این دولت را در راستای منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی از خداوند متعال مسئلت داریم. و البته بنا به وظیفه خطیر خویش حراست از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اهداف والای آن را در سایه فرمایشات و رهنمودهای ولی امر مسلمین جهان با مطالبه‌گری و آرمان خواهی دنبال خواهیم کرد. و از هیچ کسی که بخواهد حقوق ملت و آرمان های نظام را نادیده بگیرد، نخواهیم گذشت.

 والسلام علی من التبع الهدی

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


زهره طبیب‌زاده نوری مشاور سابق محمود احمدی‌نژاد با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس جمهور، نسبت به انتصاب برخی افراد در مسئولیت‌های دولتی انتقاد کرد.

متن این نامه که امروز سه‌شنبه نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفته، به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر روحانی

وزیر پیشنهادی شما که نظام را به شکنجه افراد متهم کرده و رفتار مأموران امنیتی آن را رفتار سبعانه قلمداد می‌کند، زمانی که از مجلس رأی اعتماد نمی‌گیرد، به مسئولیت سازمان میراث فرهنگی منصوب می‌شود؛ سازمانی که ظاهرا محل نور چشمی‌های رؤسای جمهور شده است.

وقتی وزیر پیشنهادی علوم که از فعالان و شرکت‌کنندگان در قضایای فتنه 88 بود، موفق به کسب رأی اعتماد مجلس نمی‌شود، بار دیگر خطای گذشته تکرار شده، فردی را در رأس بزرگ‌ترین دستگاه فرهنگی ـ علمی ـ سیاسی کشور به عنوان سرپرست منصوب می‌کنید که به‌دلیل برخوردهای تند، افراطی، حضور و سخنرانی در جمع متحصنان فتنه 88 در دانشگاه تهران، توهم پیروزی را برای سران فتنه دامن زد و به‌دنبال استعلام از نهادهای امنیتی کشور درباره او می‌خوانیم که «از حضور وی به عنوان کارشناس یا نماینده نامزدهای انتخاباتی در برنامه‌های صدا و سیما جلوگیری شود»؛ آیا پس از گذشت سه دهه از انقلاب قحط‌الرجال است که باید برای صدارت وزارتخانه‌های‌تان دست به دامان فتنه‌گر و فعال فتنه باشید.

جالب اینجاست که وی خود را گزینه پیشنهادی آینده وزارت علوم قلمداد می‌کند و واقعیت این است که ما نه تنها تمایلی به ایجاد وقفه و کارشکنی در تشکیل کامل کابینه نداشته، بلکه به عکس به فرموده مقام معظم رهبری سعی در کمک به دولت‌ها داشته و استقرار سریع‌تر ارکان نظام به‌طور رسمی را وظیفه شرعی خود و ضرورت زمان قلمداد می‌کنیم.

اما وظیفه انتخاب وزرایی صالح نیز بر دوش ما نمایندگان وجود دارد و تشخیص و احراز صالح بودن برای‌مان تکلیف محسوب می‌شود.

در دهه چهارم انقلاب انتخاب وزرایی ناآشنا به مباحث تعلیم و تربیت اسلامی، غیر مؤمن به بحث اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی راجع به نظام و مردم تلقی می‌کنیم، اینگونه افراد می‌توانند در بخش‌های مختلف نظام در صورت پی بردن به خطای گذشته خود مشغول به خدمت باشند اما آنها را فاقد صلاحیت سکانداری بزرگ‌ترین مراکز تعلیم و تربیت کشور می‌دانیم و امکان غلبه و کشمکش سیاسی بر اولویت‌ فضای علمی وجود دارد.

به ریاست محترم جمهور اعلام می‌داریم اگر فردی در احزاب سیاسی منحله نظیر مشارکت بود، با توجه به مانیفست و اظهارات سردمداران این احزاب دارای اعتقادات سکولاریستی است حتی اگر توبه هم بکند، ناقض انحراف فکری ـ سیاسی او نمی‌شود؛ بنابراین از شما می‌خواهیم برای بار دوم آزموده را آزمایش نفرمایید.

روا نیست وقت دولت، مجلس و نظام اینگونه ضایع شود و به درگیری و اصطحاک مجلس و دولت در ملاء عام بگذرد؛ چرا که بی‌تردید نمایندگان که خط قرمز خود را جریان فتنه می‌دانند، مجبورند بار دیگر به چنین فردی رأی کبود بدهند.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

منابع: خبرگزاری ها

 • جوان مومن انقلابی

نظرات  (۵)

 • مدافع حریم ولایت
 • سلام خسته نباشی.وبلاگ با محتوا وزیبایی داری معلوم است که زحمت و دقت زیادی رو صرف اون کردی. به خاطر این زحماتت خسته نباشید می گویم.

  بی زحمت لطف کن به وبلاگ من هم سر بزن و نظر بده.می خوام از تجربیاتت استفاده کنم.اگرمایل بودی من رو با اسم مدافع حریم ولایت لینک کن.
  ممنون.
  سلام
  وبلاگ خوبی دارید
  خوشحال میشم که تبادل لینک کنیم.
  اگه تمایل به تبادل لینک دارید حتما خبرم بفرمایید.
  تشکر
  با سلام ببخشید که به شما دیر جواب میدهم . باید بگویم با نگاهی دیگر بر حرف هایی که بین ما رد بدل شد من این حق را به شما میدهم اما خوب شما می گویید افراد خطا کار زیادی داری خوب چرا بای این گونه باشد؟ شاید آقای روحانی حق را بر این می بینند که با نشاندن ایشان خطا هایی که رخ میدهد را کم تر کنند و آقای توفیقی برای این کار مناسب می باشند!
  حالا نظر شما کاملا متین ولی شما از کجا میدونید که آقای روحانی قبلا زیرکانه ایشان را امتحان نکرده اند و به ایشان فرصتی دوباره نداده اند که ایشان این فرصت را به خوبی غنیمت شمرده باشند؟
  من باز هم از شما جوابی مختصر و منطقی می خواهم.
  با تشکر.

  پاسخ:
  پاسخ: فرض را بر این بگیریم که آقای حسن روحانی ایشان را امتحان کرده است و از کرده ی خود توبه نموده است. این را بدانیم که مسئله وزارت (آن هم وزارت علوم) یک بحث کلان کشوری است که اگر خسرانی به آن وارد شود تمام کشور گریبان گیر آن خسران و زیان خواهد شد. رجال زیادی در کشور داریم که هیچ سوء پیشینه ای ندارند که توبه کرده باشند چرا از آن افراد توانا استفاده نکنیم؟
  این طرف قضیه را نگاه نکنیم که ایشان تؤبه کرده است یا خیر, آن طرف قضیه را ببینیم که فرد خطا نکرده زیاد داریم که میتوانیم استفاده کنیم و به رشد وزارت علوم بپردازیم.
  با عرض سلام.امید وارم که همیشه تندرست باشید.
  میخواهم بگویم درست است ک آقای توفیقی قبلا خطایی از ایشان
  سر زده ولی خوب بهتر نیست به جای رد صلاحیت به ایشان یک فرصت دیگر بدهیم ؟ من از شما فقط یک جواب کوتاه و منطقی
  می خواهم.

  پاسخ:
  پاسخ: سلام!
  نمی گویم که به ایشان فرصت ندهیم. بنده می گویم اگر هم فرصت می خواهد در این پست به این مهمی چرا؟ در پست وزارتی که بسیار حساس است بایستی کسی قرار گیرد که قبلاً خطایی نکرده است. از فرد خطا دیده در منصب های کوچکتر استفاده کنیم.
  به قول خود آقای روحانی : آزموده را آزمودن خطاست. آن هم در این پست مهم.
  امیدوارم جوابتان را گرفته باشید. اگر نه "سلونی قبل آن . . . "

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی