دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

در اینجا آن چه را که دردل و دغدغه ی منِ جوان مومن انقلابی است، گفته می شود.

دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

در اینجا آن چه را که دردل و دغدغه ی منِ جوان مومن انقلابی است، گفته می شود.

دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

سقف معرفت خودتان را سایتهای سیاسی و اوراق روزنامه ها و پرسه زدن در سایتهای گوناگون قرار ندهید؛ سقف معرفت شما اینها نیست، با قرآن، با نوشتجات مرحوم شهیدمطهری، با نوشتجات فضلای بزرگی که خوشبختانه امروز در حوزه های علمیه حضور دارند، آشنا شوید.
بیانات رهبری در دیدار با دانشجویان 17مرداد1391

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران

محمدحسین پرکره مشاور عالی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: سخنان روحانی در مراسم تنفیذ و تحلیف نشان داد که خط قرمزهای دولت یازدهم همان خط قرمزهای انقلاب اسلامی است و قطعا روحانی در آینده نزدیک بیشتر و شفاف تر در مورد این خطوط قرمز با مردم صحبت خواهد کرد.

وی ادامه داد: بیشتر افراد کابینه معرفی شده دولت یازدهم بیانگر این مطلب است که روحانی تمایل خاصی به مباحث دینی و انقلابی در چیدمان نیروها دارد لکن آنچه دولت را آزرده می‌کند فشار اصلاح طلبان افراطی است و بارها تاریخ نشان داده است که هرکجا اصلاح طلبان نتوانستند با فشار به قوای نظام سهم خود را بگیرند کام مردم را به تلخی کشانده‌اند و این مطلب یکی از نگرانی های بجای روحانی در انتخاب کابینه است که قطعا مجلس با کمک به دولت در مقابل زیادی خواهی افراطیون خواهد ایستاد.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: دولت در انتخاب وزیر علوم و وزیرآموزش  و پرورش باید با دقت عمل بیشتری عمل کند چرا که این دو وزارتخانه تاثیر بسزایی در پیشرفت های کشور دارد لذا نگاه علمی و فرهنگی و دوری از سیاسی کاری در انتخاب این وزا نمونه بارز اعتدال خواهد بود.

پرکره همچنین گفت: دراین خصوص، سبک مدیریتی علمی و غیرسیاسی دانشگاه آزاد در دوسال اخیر می‌تواند الگوی خوبی برای این دو وزارتخانه باشد و یقینا دولت،مردم ورهبری اینگونه مدیریت های اعتدال گونه را در اداره کشور می‌پذیرند.

___________________________________________________________________________

احمد چلداوی دبیر دفتر هم‌اندیشی اساتید در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با فاجعه‌آمیز خواندن انتخاب میلی‌منفرد برای وزارت علوم، اظهار داشت: با توجه به اینکه رئیس‌جمهور شعار اعتدال سر دادند اما با پیشنهاد میلی‌منفرد برای وزارت علوم تمام دانشگاهیان را شوکه کردند.

وی با تاکید بر این موضوع که سه هزار نفر از اساتید دانشگاه‌ها به رئیس‌جمهور گفتند که میلی‌منفرد صلاحیت وزیرشدن ندارد و حال که میلی‌منفرد برای تصدی وزارت علوم پیشنهاد شده است، جوی از وحشت در دانشگاه‌ حاکم شده است، واقعا انتخاب وی فاجعه‌آمیز خواهد بود.

استاد دانشگاه علم و صنعت با اشاره به وضعیت دانشگاه‌ها در دوران اصلاحات، اظهار داشت: در دوران اصلاحات هر تصمیمی که در آمریکا گرفته می‌شد در دانشگاه‌های ما اجرا می‌شد. اصلا در آن دوران بهایی به کار علمی نمی‌دادند و قطعا با میلی‌منفرد فضای دانشگاه‌های ما به دوران پرتنش اصلاحات برمی‌گردد.

چلداوی با اشاره به تحت فشار بودن روحانی گفت: این احساس وجود دارد که رئیس‌جمهور با تحت فشار بودن این گزینه را برای وزارت علوم معرفی کرده است و تنها امید حسن روحانی این است که مجلس به این وزیر رای اعتماد ندهد تا بتواند از فشاری که بر وی وجود دارد رهایی یابد.

وی با تاکید بر این موضوع که برای شناخت افراد باید دوست و دشمن آنان را شناخت، اظهار داشت: دوستان میلی‌منفرد کسانی بودند که در زمان انتخابات ریاست جمهوری 92 جلوی اتاق وی عکس درخت سبزی را کشیدند و شعار می‌دادند که ما هنوز سبز هستیم.

«من معتقدم با حضور میلی‌منفرد در وزارت علوم دوران سیاهی منتظر جو علمی دانشگاه‌ها خواهد بود و تنها راه حل این است که مجلس تمام‌قد در برابر آن بایستد.»

دبیر دفتر هم‌اندیشی اساتید از مجلس خواست در رای اعتماد دادن به میلی‌منفرد ملاحظات سیاسی را کنار بگذارند و تأکید کرد که وزارت علوم شوخی‌بردار نیست. چرا که با 5 میلیون دانشجو سر و کار دارد.

چلداوی ادامه داد‌: اگر نیلی‌منفرد برای وزارت علوم انتخاب شود قطعا دانشگاه‌ها هر ماه با حاشیه‌ها و تنش‌هایی روبرو خواهند بود که سوژه بزرگی برای ضدانقلاب‌ خواهد شد.

«وزیر شدن میلی‌منفرد برای فعالیت‌های اقتصادی دولت نیز مشکل‌ساز خواهد بود چرا که فعالیت اقتصادی نیاز به آرامش سیاسی دارد و این آرامش سیاسی با حضور میلی‌منفرد در وزارت علوم محقق نخواهد شد.»

رئیس دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه با این گزینه پیشنهادی برای وزارت علوم جو علمی دانشگاه‌ها خواهد خوابید، اظهار داشت: با این وضعیت من به شما تضمین می‌دهم که حتما فتنه 18 تیر دیگری در دوران وزارت میلی منفرد در دانشگاه‌ها به وجود خواهد آمد و این دوران بدتر از دوران اصلاحات خواهد شد.

احمد چلداوی در پایان سخنان خود اظهار داشت: انتظاری که دانشگاهیان از نمایندگان مجلس در رای اعتماد به میلی‌منفرد دارند این است که حرف حق را بزنند و این موضوع را شوخی نگیرند.

________________________________________________________________________

علی عبدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اظهار داشت: با توجه به این موضوع که وزیر علوم پیشنهادی سابقه اجرایی قوی و قابل ملاحظه‌ای ندارد باید ببینیم که از چه تیم و گروهی است تا مواضع آینده وی را تشخیص دهیم.

وی افزود: وزیر علوم پیشنهادی از گروه رادیکال دوم خردادی‌ها است که پس از رفتن مصطفی معین از وزارت علوم سرپرست این وزارتخانه شد و با این وضعیت مسیری که وی برای وزارت علوم پیش می‌گیرد قطعا همان مسیری است که دوم خردادی‌ها در پیش گرفته بودند.

عبدی با بیان اینکه دوم خردادی‌ها و اصلاحات در زمان مسئولیت‌شان نسبت به تشکل‌های دانشجویی واکنش‌های متفاوتی داشتند، گفت: یک نوع واکنش دولت اصلاحات در قبال تشکل دانشجویی دفتر تحکیم وحدت بود که در آن دوران اصلاح‌طلبان تحکیم وحدت را پیاده نظام حزب مشارکت در دانشگاه کردند و این تشکل دانشجویی را یکی از احزاب اصلاح‌طلب خواندند و هیچ محدودیتی برای فعالیت این تشکل دانشجویی قائل نشدند.

وی افزود: واکنش دیگر اصلاح‌طلبان تند‌رو درقبال تشکل‌های ارزشی و انقلابی بود که نه تنها برای آنان آزادی بیان قائل نبودند بلکه امنیتی‌ترین فضا را برای این تشکل‌ها به وجود می‌آوردند.

وی با تاکید بر این موضوع که در دولت اصلاحات یک فضای دوگانه در دانشگاه‌ها حاکم بود، تصریح کرد: در دوران اصلاحات از یک طرف شعار آزادی بیان سر داده می‌شد و از طرف دیگر محدودیت‌های شدیدی را برای تشکل‌های ارزشی و انقلابی به وجود می‌آوردند.

وی با بیان این موضوع که وزیر علوم جدید نیز در همان مسیر دولت اصلاحات حرکت خواهد کرد، گفت: نتیجه چنین رویکردی وقوع 18 تیر 78 خواهد بود و ما شاهد تنش‌ها و سیاسی‌کاری‌های شدیدی در دانشگاه خواهیم شد.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران با اشاره به وظایف مجلس در قبال دادن رای اعتماد به وزیر علوم آینده، گفت: مجلس باید قضیه وزارت علوم را به شوخی نگیرد و وضعیت وزارت علوم را با ملاحظات سیاسی پیچیده نکند.

عبدی در پایان سخنان خود با توصیه‌ای به رئیس‌جمهور منتخب، گفت: توصیه ما به روحانی این است که از گذاشتن چنین افرادی در وزارت علوم صرف‌نظر کند. ما معتقدیم حسن روحانی در قضیه وزارت علوم به شدت تحت فشار اصلاح‌طلبان قرار دارد و اگر وی در این باره اعتدال را رعایت نکند اعتماد دانشگاهیان نسبت به وی از بین خواهد رفت.

____________________________________________________________________________

اکبر شهبازی دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر بحث علم و فناوری و به خصوص علوم انسانی وزیر علوم نیز باید نگاه ویژه‌ای به علم و فناوری و علوم انسانی داشته باشد و مقدمه این توجه ویژه نیز این است که نباید از پیاده نظام عده‌ای افراد در دانشگاه حمایت کند.

وی با بیان اینکه سیاسی کاری جایی در دانشگاه ندارد، افزود: دانشگاه محل دانش و علم است و مسائل و مشکلاتی که در دانشگاه به وجود بیاید به جامعه نیز سرایت می‌کند.

شهبازی اضافه کرد: البته نشاط سیاسی در دانشگاه‌ها لازم است ولی نباید کار سیاسی در رأس دانشگاه‌ها قرار بگیرد.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران اظهار داشت: به رئیس جمهور منتخب توصیه می‌کنیم که با توجه به اهمیت دانشگاه‌ها، وزیر سیاست زده برای سکان هدایت وزارت علوم قرار ندهد و نمایندگان مجلس نیز باید بر اساس چشم انداز 20 ساله کشور با توجه به تعهد و تخصص وزرای پیشنهادی به آن‌ها رأی اعتماد دهند.

وی گفت: اگر نمایندگان مجلس به وزرای سیاسی‌کار رأی بدهند به مشکل برمی‌خوریم.

_________________________________________________________________________

زهره دلجو دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس در رابطه با خصوصیات وزیر علوم آینده، گفت: مهم‌ترین مشخصه وزیر علوم این است که سیاسی‌کاری نکند.

وی افزود: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری باید تمام هم و غم وزیر علوم این باشد که دانشگاه در راستای جهاد علمی فعالیت کند.

دلجو ادامه داد: اگر دانشگاه‌ها سیاست زده شوند از اهداف اولیه دور می‌مانند در صورتیکه در حال حاضر با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، کشور اهداف والایی را دنبال می‌کند که دانشگاه‌ها نیز مسئولیت زیادی در قبال تحقق این اهداف دارند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: وزیر علوم باید تمام هم و غم خود را در راستای علم و پژوهش قرار داده و روسایی را انتخاب کند که سیاست زده نباشند.

وی گفت: سیاست زدگی دانشگاه‌ها مانع پیشرفت علمی کشور می‌شود.

___________________________________________________________________________

مصطفی طاهری مسئول واحد سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، درباره اهمیت وزارت علوم و توجه بیشتر نمایندگان به این وزارتخانه، گفت: مهمترین نکته درباره دانشگاه، جریان ساز بودن آن است.

وی افزود: دانشگاه معمولاً به دلیل حضور قشر جوان و نخبه ظرفیت جریان سازی در سطح کشور را دارد و در مسائل و حوزه‌های گوناگون نقشی تعیین کننده دارد.

طاهری در ادامه سخنان خود تاکید کرد: موضوع دیگری که وزارت علوم را در درجه بالای اهمیت قرار می‌دهد، حساسیت محیط‌های دانشجویی است. قشر غالب دانشگاه‌ها، جوانان هستند و از این حیث ارتباط با این قشر و نحوه برخورد و مواجه با آنان با سایر اقشار متفاوت است. نسل آینده کشور در دانشگاه تربیت می‌شوند که همه این عوامل دست به دست یکدیگر می‌دهند تا توجه ویژه نمایندگان را برای انتخاب وزیر علوم، جلب کند.

مسئول واحد سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به توقعات و انتظارات دانشگاهیان از وزیر علوم آینده،‌ گفت: یکی از مهمترین محورهایی که وزیر باید در این دوره دنبال کند، اسلامی کردن دانشگاه‌هاست. کسی که قصد اسلامی کردن دانشگاه‌ها را داشته باشد باید خود آشنایی زیادی با اسلام و منابع دینی داشته باشد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر یکی از اهدافی که در این دوره باید دنبال شود، موضوع تحول در علوم انسانی است که لازمه ایجاد این تحول، درک و شناختی صحیح نسبت به این دسته از علوم است و طبعاً فردی که در رشته‌ فنی تحصیل کرده است، شاید در این‌باره نتواند آنطور که باید و شاید فعالیت کند.

یکی دیگر از اهدافی که طاهری بدان اشاره کرد، موضوع ارتباط دانشگاه‌ با صنعت بود.وی دراین‌باره گفت: در نیمه ابتدایی سال شاهد رقم خوردن «حماسه سیاسی» بودیم. حال موضوعی که باید در ادامه سال بطور جدی دنبال شود تحقق «حماسه اقتصادی» است، البته باید پایه‌های این حرکت، محکم و با قوت گذاشته شود تا در طول سال‌های آینده دنبال شود.

مسئول واحد سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) تاکید کرد: در این‌باره نیز دانشگاه‌های ما نقشی برجسته دارند، تئوریزه کردن اقتصاد مقاومتی، پشتیبانی و همراهی علمی در حوزه‌های صنعتی کشور و تزریق دستاوردهای علمی دانشگاه‌ها برای محقق شدن در حوزه صنعت نقش‌هایی است که دانشگاه‌ها می‌توانند برای تحقق اقتصاد مقاومتی آنان را برعهده بگیرند.

وی افزود: وزیر علوم باید برای تمامی اهداف ذکر شده، برنامه داشته باشد و نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز باید با برگزاری جلسات مشترک با وزیر پیشنهادی علوم، برنامه‌های وی را در این حوزه‌ها بررسی کنند.

طاهری با بیان این موضوع که وزیر پیشنهادی علوم باید علاوه بر تخصص و آشنا بودن با وزارتخانه، باید سابقه و عملکرد روشن و مطلوبی داشته باشد، اظهار داشت: مواضع وزیر علوم پیشنهادی در رابطه با حوادث 18تیر 78 و فتنه 88، محک‌ها و ملاک‌هایی است که می‌تواند برای دانشگاهیان نشان دهنده عملکرد وی در آینده باشد.

وی ادامه داد: تعدادی از وزرای پیشنهادی از جمله وزیر علوم با مواضع خود روحانی نیز زاویه دارند و احتمالاً وی تحت فشار گروه‌ها و برخی از احزاب -که از ابتدای انتخاب وی شروع شده بود-  این افراد را معرفی کرد ولی مجلس در این‌باره باید به وظیفه و رسالت خود عمل کند و در دادن رأی اعتماد به وزرا معیارها و شاخصه‌های یک کارگزار در جامعه اسلامی را در نظر بگیرند.

مسئول واحد سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به تفاوت سیاسی‌زدگی و سیاسی شدن، گفت: یکی از اتفاقاتی که در زمان دولت خاتمی افتاد، سیاست زده شدن فضای دانشگاه‌ها بود. سیاست زدگی با سیاسی شدن فرق دارد. سیاست زدگی به معنای وابستگی حزبی دانشجویان و پیاده نظام احزاب شدن آنهاست.

وی تصریح کرد: حال وزیر علوم پیشنهادی باید توضیح بدهد چه تضمینی وجود دارد که سیاست زدگی که در آن ایام که وی معاون وزیر علوم دولت اصلاحات بود، بوجود آمد دوباره تکرار نخواهد شد و برنامه وی برای اینکه از دانشجویان استفاده ابزاری نشود، چیست؟

 طاهری پیرامون نحوه مدیریت دانشگاه‌ها نیز گفت: در دولت اصلاحات برای انتخاب مسئولین دانشگاه‌ها، بجای اینکه معیارهای علمی و صلاحیت‌های مکتبی حاکم باشد، گرایشات سیاسی ملاک انتخاب قرار می‌گرفت، وزیر پیشنهادی علوم برای اینکه این اتفاق نیفتد باید صراحتاً نظر خود را اعلام و نسبت خود را با این دوره مشخص کند.

مصطفی طاهری در پایان سخنان خود گفت: قطعاً یکی از شاخصه‌های تشکل‌های دانشجویی، پایبندی آنان به قانون است. تشکل‌های دانشجویی با پایبندی به قانون، روحیه مطالبه‌گری خود را حفظ و به وظیفه نظارت و انتقاد از مواردی که زاویه‌ای با آرمان‌های انقلاب اسلامی دارد، عمل خواهند کرد.

__________________________________________________________________________

حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری رئیس دانشگاه علوم و معارف اسلامی قم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به لزوم جهت‌گیری درست برای سرعت بخشیدن به پیشرفت علمی کشور، اظهار داشت: اگر وزیر علومی با گرایش‌های سیاسی افراطی بخواهد فضای دانشگاه‌ها را به فضای مضر و مخرب دوران اصلاحات ببرد، به هیچ وجه با اهداف نظام، با دولت اعتدال و با این مقطع تاریخی که دانشگاه‌ها با همه وجود برای رسیدن به مرز‌های دانش تلاش می‌کنند سازگار نخواهد بود.

عضو شورای نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه سخنان خود گفت: طی 10 سال گذشته روند غالب در دانشگاه‌ها حرکت به سمت دستاوردهای علمی جدید، رقابت علمی همه‌جانبه و ثبت رکوردهای علمی بوده است. حال اگر وزیری بخواهد این فضا را به دوران اصلاحات برگرداند به هیچ وجه قابل قبول توده اساتید و دانشجویان نخواهد بود.

وی با تاکید بر این موضوع که عقبگرد به فضای تنش‌زای دوران اصلاحات نه امکان‌پذیر و نه منطقی خواهد بود، اظهار داشت: هر وزیری که بخواهد دانشگاه و وزارت علوم را به شرایط تنش‌زای دوران اصلاحات برگرداند نه امکان‌پذیر خواهد بود و نه موفق خواهد شد. وضعیت در وزارت علوم باید به گونه‌ای باشد تا دانشگاهیان بتوانند در همین مسیر پرشتاب علمی حرکت کنند و این پیشرفت علمی که ارزان به دست نیامده است را به راحتی از دست ندهند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با انتقاد از وضعیت دانشگاه‌ها در دوران اصلاحات، اظهار داشت: رویکردی که مصطفی معین در وزارت علوم در دوران اصلاحات داشت رویکرد مخربی برای دانشگاه‌ها بود چرا که فضای دانشگاه را به سمت افراطی‌گری سیاسی سوق داد و حال منطقی نیست که ما عقبگرد به آن دوران داشته باشیم.

حجت‌الاسلام کلانتری در پایان سخنان خود با اشاره به وظایف مجلس پیرامون رای اعتماد به وزرا، خاطرنشان کرد: مجلس باید در رای اعتماد دادن به وزرا به وظایف قانونی خود به صورت دقیق عمل کند چرا که مجلس می‌خواهد رای اعتماد مردم را به کابینه بدهد به همین خاطر باید بدون هیچ ملاحظه‌کاری سیاسی به وزرا و خصوصا درباره وزارت علوم تصمیم بگیرد.

__________________________________________________________________________

محمود تولایی رئیس سازمان بسیج علمی کشور با اشاره به رویکردهای اجرا شده در سال‌های گذشته در دانشگاه‌های کشور، گفت: با توجه به تجربه‌ها به اثبات رسیده است که اگر دولت ما دولت کار باشد و از بازی‌های سیاسی و روزمرگی دوری کند، کشور در مسیر پیشرفت قرار می‌گیرد.

وی افزود: اگر دولت دیدگاه سیاسی نداشته باشد و تنش‌های سیاسی ایجاد نکند مقابله‌ای نیز با این دیدگاه‌ها صورت نمی‌گیرد ولی اگر تنش سیاسی ایجاد شود وقت و انرژی کشور به هدر می‌رود.

تولایی اضافه کرد: امیدواریم دولت تدبیر و امید به کار و تلاش پرداخته و از بازی‌های سیاسی دور باشد.

رئیس بسیج علمی کشور با بیان اینکه امروز کار علمی و اقتصادی بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری کار اصلی کشور است، اظهار داشت: کار علمی نیاز به آرامش دارد و با سیاسی‌کاری مخالف است.

__________________________________________________________________________

عبدالحمید ثامنی مسئول شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با ضرورت پیگیری پیشرفت‌های علمی کشور، گفت: مقام معظم رهبری در سخنان خود پس از انتخابات و در مراسم تنفیذ رئیس‌جمهور به پیگیری مسائل اقتصادی و علمی تاکید کرده و فرمودند که پیشرفت‌های علمی باید مستمر باشد.

وی افزود: دانشگاهی که پویا باشد می‌تواند به لحاظ علمی مولد بوده و مشکلات صنعت را برطرف کند.

ثامنی ادامه داد: در زمان اصلاحات دانشگاه‌ها از بحث علمی دور و سیاست‌زده شده بودند، به طوری که برخی تشکل‌های دانشجویی به شاخه جوانان برخی احزاب تبدیل شدند و دانشگاه به سمت علم حرکت نکرد، ولی در دولت دهم با وجود مشکلات فراوان دانشگاه‌ها به مسیر خود بازگشته و تولیدات علمی رشد صحیحی داشتند.

ثامنی گفت: این عزم باید مداوم باشد و نباید قطع شود همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند اگر دولت و مسئولان به خارج از کشور امید داشته باشند دچار کاستی می‌شویم.

مسئول شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه تهران اظهار داشت: برای خودکفایی جز از طریق دانشگاه‌ها مسیر دیگری نیست و اگر دانشگاه سیاست‌زده داشته باشیم نمی‌توانیم به خودکفایی برسیم. البته باید نشاط سیاسی بر دانشگاه‌ها حاکم باشد ولی اگر کسانی که بر سکان وزارت علوم می‌نشینند باعث سیاست زدگی در دانشگاه شوند، خودکفایی منجر نمی‌شود.

  • جوان مومن انقلابی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی