دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

در اینجا آن چه را که دردل و دغدغه ی منِ جوان مومن انقلابی است، گفته می شود.

دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

در اینجا آن چه را که دردل و دغدغه ی منِ جوان مومن انقلابی است، گفته می شود.

دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

سقف معرفت خودتان را سایتهای سیاسی و اوراق روزنامه ها و پرسه زدن در سایتهای گوناگون قرار ندهید؛ سقف معرفت شما اینها نیست، با قرآن، با نوشتجات مرحوم شهیدمطهری، با نوشتجات فضلای بزرگی که خوشبختانه امروز در حوزه های علمیه حضور دارند، آشنا شوید.
بیانات رهبری در دیدار با دانشجویان 17مرداد1391

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران

۴ مطلب در خرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

۱۸
خرداد

»»» مقام معظم رهبری: کشور شما به نسل جوان مومن و اندیش‌مند و پر‌انگیزه، از همه چیز و از همیشه بیش‌تر نیازمند است. همه شما را به خدای حکیم و علیم می‌سپارم.پروردگارا! این جوانهاى‌ مؤمن‌، صالح و این عناصر خوب را پیش خودت و پیش امام زمان روسفید کن.


ردیف

عنوان

توضیح

۱

در راه انقلاب اگر ثبات قدم وجود نداشت، اگر پیوستگى حرکت وجود نداشت، انسان رابطه‌اش با انقلاب قطع مى‌شود. این بى‌وفائى به انقلاب است. همیشه بودند کسانى که به انقلاب بى‌وفائى کردند، به انقلاب دل‌بستگى خود را کم کردند، به انقلاب پشت کردند.

۲

در راه انقلاب اگر ثبات قدم وجود نداشت، اگر پیوستگى حرکت وجود نداشت، انسان رابطه‌اش با انقلاب قطع مى‌شود. این بى‌وفائى به انقلاب است. همیشه بودند کسانى که به انقلاب بى‌وفائى کردند، به انقلاب دل‌بستگى خود را کم کردند، به انقلاب پشت کردند.

۳

از کارهاى دشمن، این شد که این مجموعه‌هاى مؤمن را منزوى کند. جوان، بى‌تجربه است. به مجرد اینکه ببیند در یک دستگاه رسمى کشور ...دو نفر به او اخم کردند، به او بى‌اعتنایى کردند، او را تحقیر کردند؛ در حرکتش اثر مى‌گذارد و او را کند مى‌کند.

۴

من در مورد تذکّرات، معتقدم باید با منطق محکم و با بیان روشن، نقطه نظرات صحیح را ارائه بدهند. با تهمت‌زنی و جنجال‌آفرینی، بنده موافق نیستم؛ با تکفیر کردن و متهم کردن این و آن، بنده موافق نیستم.

۵

نبادا حرکت انقلابى جورى باشد که بتوانند تهمت افراطى‌گرى به او بزنند. از افراط و تفریط بایستى پرهیز کرد. جوانهاى انقلابى بدانند؛ همان‌طور که کناره‌گیرى و سکوت و بى‌تفاوتى ضربه میزند، زیاده‌روى هم ضربه میزند.

۶

جوان حزب‌اللّهى هم باید باهوش باشد. باید چشمهایش را باز کند و نگذارد کسى در صفوف او رخنه کند و به ‌نام امر به معروف و نهى‌ از منکر، فسادى ایجاد نماید که چهره حزب‌اللَّه را خراب کند. باید مواظب باشید. این، به عهده خودتان است.

۷ ظلم به دیگران


اینجور نباشد که مخالفت با یک کسى، ما را وادار کند که نسبت به آن کس از جاده‌ى حق تعدى کنیم: جوان‌هاى انقلابى و مؤمن و عاشق امام، که حرف میزنند، مینویسند، اقدام میکنند؛ کاملاً رعایت کنید! 

۸

انقلابىِ منفى به آن انقلابى‌اى مى‌گفتیم که از میدان کار و تلاش و حرکت، آنجایى که دردسرى داشت، عقب مى‌کشید. انقلابى بود، اما انقلابىِ وجاهت‌طلب و راحت‌خواه؛ انقلابى‌اى که مى‌گفت من مبارزه‌ام را قبل از انقلاب کرده‌ام، اکنون دیگر مى‌خواهم احترام شوم.

 جدول: آسیب‌ها و خطراتی که جوان مؤمن انقلابی را تهدید می‌کند
منبع: khamenei.ir
  • جوان مومن انقلابی
۱۴
خرداد

 بعد از ظهر روز چهاردهم خرداد آیت الله محمدرضا مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری در پی بروز حمله قلبی به کما رفت. حجت الاسلام میرلوحی مسول دفتر آیت الله مهدوی کنی ضمن تأیید این خبر از عموم مردم ایران خواست برای بهبودی حال ایشان دعا کنند.

به امید بهبودی حال ایشان به حق حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)

خبرگزاری فارس: شفای آیت‌الله مهدوی‌کنی را تقدیر الهی باید رقم بزند/ مردم برای ایشان دعا کنند

  • جوان مومن انقلابی
۱۴
خرداد

طوفان شدید و خسارت بار روز دوازدهم خردادماه 93 تهران به نظر منِ بچه ی حزب اللهی یک معنا بیشتر نداشت و آن عذاب غیرمنتظره خدا در برابر گناه های رنگارنگ امروز و عمل نکردن به امر به معروف و نهی از منکر در تهران بود. 

خدا می خواست به مردم تهران بفهماند که دست خدا بالای تمام دستان است و شما مردم و ملت تهران هیچ غلطی نمی توانید در برابر خداوند انجام بدهید. 

 

یَدُاللهِ فَوقَ أیدِیهِم ....

بیابان قم و ساوه عامل بروز توفان‌های اخیر تهران/ بروز توفان‌ها بیشتر به دلیل کاهش بارش و گسترده شدن بیابان‌هاست

  • جوان مومن انقلابی
۱۳
خرداد

اخیراً در شبکه BBC فارسی از ماهنامه ای به نام زنان امروز حمایت شده است که تعریف یاد شده چنان مورد اهمیت است که ما را به یاد دوران بسیار شومی می اندازد. دوران اصلاحات و دوران رشد مطبوعات زرد، مطبوعاتی که هدفی جز تضعیف یا براندازی این انقلاب نداشتند.

حال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید پاسخگوی این وضع در مطبوعات باشد؛ وزارتی که از ابتدای شروع به کارش عزم جدی ای را برای اصلاح فرهنگ جامعه و یا حتی زمینه سازی برای اصلاح فرهنگ را نیز نداشته است.

حتی نامگذاری امسال به نام فرهنگ نیز بیانگر وضع نیمه جان فرهنگی کشور است که دولت متأسفانه در این راستا زمینه سازی را به صورت جدی آغاز نکرده است و حتی در بعضی از موارد کسانی را که می خواستند کاری برای فرهنگ این کشور انجام دهند، کنار زده است.

زن امروزشرکت

  • جوان مومن انقلابی