دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

در اینجا آن چه را که دردل و دغدغه ی منِ جوان مومن انقلابی است، گفته می شود.

دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

در اینجا آن چه را که دردل و دغدغه ی منِ جوان مومن انقلابی است، گفته می شود.

دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

سقف معرفت خودتان را سایتهای سیاسی و اوراق روزنامه ها و پرسه زدن در سایتهای گوناگون قرار ندهید؛ سقف معرفت شما اینها نیست، با قرآن، با نوشتجات مرحوم شهیدمطهری، با نوشتجات فضلای بزرگی که خوشبختانه امروز در حوزه های علمیه حضور دارند، آشنا شوید.
بیانات رهبری در دیدار با دانشجویان 17مرداد1391

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران

۱۵ مطلب در مرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

۲۹
مرداد

از آقای روحانی می خواهیم که در انتصابات خود دقت لازم را داشته باشند. اخیراً ایشان آقای توفیقی را به سمت سرپرستی وزارت علوم انتخاب کردند. محضِ اطلاع آقای دکتر حسن روحانی، که این شخص منتصب توسط شما از کسانی بودند که در سال 88 در جمع متحصنین دانشگاه تهران ادعای تقلب را مطح کردند. بعضی ها می گویند این واقعه اعتراض قبل از سخنرانی حضرت مقام معظم رهبری بوده است و این شخص الان توبه کرده است.

کاری به توبه کردن یا نکردن ایشان نداریم، فقط می خواهیم این مطلب را عرض کنیم که فردی که بصیرت کافی را ندارد چطور می خواهد از پس وزارت به این مهمی برآید. کسی که شک در نظام را در خود راه داده است چگونه این وزارت به او می سپارید.  ممکن است بگوییم که این فرد بعد از صحبت های رهبری توبه کرده است و حال بگوییم که این فرد بیاید و کار کند و اگر اشتباهی کرد حضرت رهبری جلویشان را می گیرند. چرا کاری را بکند که رهبری نیز (خدای چنین روزی را نیاورد) نتواند جلوی آن را بگیرد.

بهتر نیست که از همان ابتدا وزارت را به دست کسی بسپاریم که بصیرت کافی را داشته باشد و دارای هیچ گونه سابقه ای نباشد؟


در ادامه مطلب بعضی از نامه ها، بیانیه ها و سخنان افراد و گروهها را خواهیم آورد:

  • جوان مومن انقلابی
۲۹
مرداد
در این کلیپ تصویری زیر که آن را دانلود میکنید سرپرست فعلی وزارت علوم سخنرانی می کند. بهتر است رئیس جمهور و نمایندگان مجلس آن را ببینند.
اظهارات جعفر توفیقی در تحصن سال 88 مسجد دانشگاه تهران

  • جوان مومن انقلابی
۲۵
مرداد

اظهارات یک خبرنگار آمریکایی درمورد زنان ایرانی و حجاب آنها؛ بدانید که حجاب زنان ما و مردان ما تحت تمدن غربی قرار گرفته است و رو به افول از مقدسات شرع اسلام است. مسوالان کشور در عمق مردم حجاب را جا بیندازند. از آموزش گرفته تا کارهای فرهنگی و اعتقادی در جوانان ما. البته کل ایران تهران نیست و لی اثرگذار قطعاً خواهد بود.  ببینید اظهارات این خبرنگار را از سطح شهرتهران:

باربارا اسلاوین عضو ارشد اتاق‌های فکر مطرح آمریکا در ادامه سفر خود به ایران، به میان مردم رفته و تحولات جامعه ایران – بویژه تهران – را نیز گزارش کرده است. به گفته وی، مردم ایران هنوز هم مطمئن نیستند روحانی بتواند شرایط آشفته اقتصادی کشور را که از دولت احمدی‌نژاد برجای مانده، بهبود ببخشد.

اسلاوین در گزارش خود با اشاره به 17 سال پیش که برای اولین بار به ایران سفر کرده بود، از جامعه ایران به عنوان جامعه‌ای متحول شده نسبت به آن دوران یاد می‌کند. به گفته وی، در آن زمان پوشش زنان به رنگ‌های سرمه‌ای، قهوه‌ای تیره، خاکستری و مشکی محدود می‌شد اما امروز حجاب در جامعه ایران معنای دیگری پیدا کرده و با طراوت شده است.

به اعتقاد او، حجاب امروز زنان ایرانی از رنگ‌های تیره به رنگ‌های متنوع و شاد متحول شده و گرچه در ظاهر مطابق قوانین و حدود اسلامی است اما با روح قوانین اسلامی مطابقت ندارد. "این روزها در ایران – تهران – دیگر زنان زیر 50 سال چادری کم‌تر به چشم می‌خورند".

  • جوان مومن انقلابی
۲۵
مرداد
15 نفر از گزینه‌های پیشنهادی دولت با کسب حد نصاب آرای موافق نمایندگان به عنوان وزرای کابینه یازدهم انتخاب شدند. علی طیب نیا گزینه پیشنهادی وزارت اقتصاد با کسب 274 رای موافق، بیشترین رای را در بین وزرای تاریخ جمهوری اسلامی ایران کسب کرد.
حمید چیت چیان گزینه پیشنهادی وزارت نیرو با کسب 272 رای و حسین دهقان گزینه پینهادی وزارت دفاع نیز با کسب 269 رای موافق، بعد از طیب نیا بیشترین آرای موافق را کسب کردند.
 
بر این اساس، نتیجه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور به ترتیب از بیشترین تعداد رای به کمترین تعداد به شرح ذیل است:

  • جوان مومن انقلابی
۲۵
مرداد
گفت:‌ برخی از وزرای پیشنهادی که سابقه حضور در فتنه آمریکایی-اسرائیلی 88 را در کارنامه خود دارند، ادعا می کنند که با فتنه همراه نبوده اند!

گفتم: ولی شواهد موجود و اسناد مکتوب و مضبوط درباره حضور مجرمانه آنها در فتنه 88 کمترین تردیدی باقی نمی گذارد.

گفت: چه عرض کنم؟! حضور آنها در فتنه که مشخص است  و اگر با آن مخالف بوده اند چرا هیچ نشانه ای از مخالفت آنها دیده نمی شود؟!

گفتم: بعد از پیروزی انقلاب به یکی از افراد مطرح در دوران طاغوت گفتند:‌ چرا در مقابل آن همه جنایات و قتل عام مردم از سوی رِژیم آمریکایی شاه سکوت کرده بودی؟ گفت:‌ اختیار دارید، من چند نامه خیلی تند برعلیه شاه نوشتم. گفتند: پس چرا هیچ اثر و نشانه ای از آن وجود ندارد؟!  گفت: خب! برای اینکه نامه ها را نفرستادم!

  • جوان مومن انقلابی
۲۰
مرداد

چندی پیش در برنامه 90 مشاهده کردم که نظرسنجی ای در رابطه با میزبانی جام ملتهای آسیای سال 2019 توسط ایران، مطرح شده بود. باید گفت در قاره ای هستیم که کشورهایی با فرهنگ های متفاوت وجود دارند و فرهنگ کشور ما از ریشه با چنین کشورهایی در تضاد می باشد.

این را مطمئن باشید که اگر جام ملتها و یا المپیک و . . . در ایران انجام شود حتما بر فرهنگ کشور ما تاثیر خواهد گذاشت، تاثیری که هنوز انجام نگرفته از تمدن غربی حاکم بر کشورهای آسیایی بر ایران گذاشته است مانند بدحجابی و . . . . 

این را هم بدانید که فرهنگ غرب، فرهنگی است که خود غربیان به آن رسیده اند که اصلاً فایده ای ندارد و فقط برای تخریب هویت و ارزشهای یک کشور بسیار مفید است. فرهنگی که خود غربی ها از آن می نالند. . .

مسولان مراقبت های لازم در خصوص فرهنگ اسلامی ایرانی داشته باشند . . . 


  • جوان مومن انقلابی
۱۷
مرداد

در نامه سه هزار و 540 تن از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور به رئیس جمهور منتخب توجه و اهتمام به چالش‌های جامعه دانشگاهی و مراکز علمی و پژوهشی کشور و لزوم هوشیاری در انتخاب وزیری ولایتمدار برای این دستگاه مهم و راهبردی با هدف رفع نگرانی‌ها و توسعه ظرفیت‌های بیش از پیش علمی و فرهنگی جامعه دانشگاهی و مسدود ساختن بسترهای فتنه گری فتنه گران تاکید شده است.

 در ابتدای این نامه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور اشاره‌ای به سخنان امام خمینی (ه) و مقام معظم رهبری پیرامون اهمیت دانشگاه‌ها کردند و از رئیس جمهور منتخب خواستند در نخستین گام برای نشان دادن حسن توجّه به نهاد پراهمیّت دانشگاه عنایات ویژه‌ای به این حوزه داشته باشد.

در ادامه بیانیه آمده است : دوستان و دشمنان ملت بزرگ ایران می‌دانند که از علل مهم مقاومت و پیشرفت این ملت، علاوه بر بنیان‌های اعتقادی قوی، کسب افتخارات علمی است که به‌وسیله فرزندان آن‌ها در سنگرهای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور محقق شده است.

سه هزار و 540 تن از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور با اشاره به رشد و شتاب یازده برابری پیشرفت علمی امروز ایران نسبت به متوسط دنیا، تصریح کردند: بر اساس پیش‌بینی‌های مراکز سنجش علمی جهانی، ایران اسلامی تا سال 2017، یعنی پایان دوره چهار ساله ریاست جمهوری حسن روحانی در رتبه چهارم علمی دنیا قرار می‌گیرد.

اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور کسب مرکزیت علمی جهان را شرط مهم تبدیل ایران اسلامی به یک قدرت بین‌المللی دانستند و خاطرنشان کردند: بی‌تردید تلاش دولت روحانی به خصوص وزیر آتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دیگر همکاران وی می‌تواند بر این شتاب افتخارآمیز بیافزاید.

در ادامه این نامه خطاب به روحانی آمده است: شما رجاء واثق دارید که به دلایل گوناگون حساسیت در دانشگاه‌ها بیش از هر نهاد دیگری است، به خصوص اینکه در جنگ نرم همه‌جانبه‌ای که دشمن علیه ایران اسلامی آغاز کرده است، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کانونی است تا با حاشیه‌سازی و ایجاد درگیری‌های هدف‌دار، ضمن کند کردن پیشرفت علمی و خدای ناکرده تنزل آن، مرکزی که باید در خدمت پیشرفت این ملت بزرگ باشد را به محل چالش علیه آرمان‌های انقلاب اسلامی درآورد.

به گفته اعضای هئیت علمی دانشگاه‌های کشور چنین هدفی از جانب جبهه استکبار بدین خاطر دنبال می‌شود تا نظام اسلامی نتواند به عنوان یک الگوی موفق در نزد ملت‌های به ستوه‌آمده از ظلم و ستم چند صد ساله استعمار کشورهای غربی و حکام دیکتاتور وابسته به آن‌ها درآید.

«در صورتی که مدیریت این دستگاه بسیار مهم و راهبردی به فرد، گروه و یا طیف حاشیه‌ساز واگذار شود، بستر برای فتنه‌گری فتنه‌گران فراهم خواهد شد که در این صورت نیز نیروهای وفادار به انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها به مقابله خواهند پرداخت و تشنج و درگیری به فضای جامعه کشیده خواهد شد».

در این نامه با تاکید بر لزوم نگاه عالمانه و ولایت‌مدار در انتخاب وزیر علوم آمده است: با درنظر گرفتن چنین شرایطی، ما شاهد توسعه ظرفیت‌های بیش از پیش علمی و فرهنگی جامعه دانشگاهی کشور خواهیم بود. در این راه نیز فرزندان انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها یار و یاور دولت حسن روحانی که هدفی جز خدمت به انقلاب، نظام و ملّت بزرگ ایران ندارد،خواهند بود.

لازم به یادآوری است که رونوشتی از نامه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری به رئیس جمهور منتخب و به کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی نیز ارائه شده است.

  • جوان مومن انقلابی
۱۶
مرداد
متن کامل این اظهارنظرها در ادامه مطلب آمده است:

  • جوان مومن انقلابی
۱۴
مرداد
حسن روحانی عصر روز یکشنبه و در مراسم تحلیف، لیست وزرای پیشنهادی خود را برای گرفتن رای اعتماد از نمایندگان مجلس معرفی کرد. این سوابق در ادامه مطلب آورده شده است:


  • جوان مومن انقلابی
۱۳
مرداد
پرسش مهمی که در بحث تنفیذ حکم ریاست جمهوری به ذهن خطور می‌کند این است که فلسفه‌ی تنفیذ حکم ریاست جمهوری چیست و پس از انتخاب رییس‌جمهور از سوی مردم، چه نیازی به تأیید وی از سوی مقام رهبری می‌باشد. در پاسخ این پرسش باید اشاره شود که بر مبنای تئوری ولایت فقیه، در عصر غیبت امام معصوم علیهم‌السلام، ریاست عامّه و ولایت امر برعهده‌ی فقیه عادل با کفایت است و ولایت غیر او طاغوت شمرده می‌شود. مبانی این نظریه در جای خود به تفصیل بیان شده است و این نوشتار برای ورود در این بحث مجالی ندارد. مبتنی بر این نظریه، زمام اُمور جامعه به دست او است و کارگزاران حکومتی به اذن او مشروعیت می‌یابند. از سوی دیگر امور اجرایی جامعه نیز از جمله شئون ولایت است و به همین دلیل رییس قوه‌ی مجریه باید منصوب یا مأذون از جانب او باشد؛ در غیر این صورت فاقد مشروعیت خواهد بود. امام خمینی رضوان‌الله‌تعالی‌علیه به طور مکرر بر لزوم نصب رییس‌جمهور از سوی ولی فقیه تأکید کرده‌اند که به نمونه‌ای از سخنان ایشان اشاره می‌شود. ایشان در جمع نمایندگان مجلس خبرگان در تاریخ ۱۲ مهر ۱۳۵۸ درباره‌ی اهمیت ویژه‌ی ولایت فقیه اظهار داشته‌اند:
 
«...رییس‌جمهور با نصب فقیه نباشد، غیر مشروع است. وقتى غیر مشروع شد، طاغوت است؛ اطاعت او اطاعت طاغوت است؛ وارد شدن در حوزه‌ی او وارد شدن در حوزه‌ی طاغوت است. طاغوت وقتى از بین مى‌‌رود که به امر خداى تبارک و تعالى یک کسى نصب بشود...».
 صحیفه امام، ج‌۱۰، ص۲۲۱.

  • جوان مومن انقلابی