دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

در اینجا آن چه را که دردل و دغدغه ی منِ جوان مومن انقلابی است، گفته می شود.

دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

در اینجا آن چه را که دردل و دغدغه ی منِ جوان مومن انقلابی است، گفته می شود.

دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

سقف معرفت خودتان را سایتهای سیاسی و اوراق روزنامه ها و پرسه زدن در سایتهای گوناگون قرار ندهید؛ سقف معرفت شما اینها نیست، با قرآن، با نوشتجات مرحوم شهیدمطهری، با نوشتجات فضلای بزرگی که خوشبختانه امروز در حوزه های علمیه حضور دارند، آشنا شوید.
بیانات رهبری در دیدار با دانشجویان 17مرداد1391

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران

۷ مطلب در تیر ۱۳۹۲ ثبت شده است

۱۵
تیر

من منکر خدمات شایسته آقای دکتر محمود احمدی نژاد نیستم اما رئیس جمهور منتخب به دست همین مردم انتخاب شده است و باید تا می توانیم به فرموده رهبر عزیزمون به رئیس جمهور منتخب آقای روحانی کمک کنیم. اما درست نیست که بگوییم با آمدن رئیس جمهور منتخب اشراف زادگان آمده اند. اشرافی ها را به موقع و بهتر بشناسیم.

  • جوان مومن انقلابی
۱۵
تیر
«بنده زیر بار بدعت‌های غیرقانونی نخواهم رفت.» حدود چهار سال زمان لازم بود تا این جمله رهبر انقلاب که در نماز جمعه تاریخی 29 خرداد 88 بیان کردند، معنای اصلی خود را بروز دهد و همگان متوجه شوند حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، چه خطر بزرگی را از سر ایران عزیز دفع کرده است.

به گزارش رجانیوز، این روزهای میدان «التحریر» قاهره، در میدان «آزادی» تهران هم به وقوع می‌پیوست اگر رهبر انقلاب برای تامین نظر چند نفر از فعالان سیاسی کشور و برخی نامزدهای انتخاباتی، «قانون» رسمی کشور را نادیده می‌گرفت و فصل الخطابی به نام صندوق رای را به اردوکشی خیابانی تقلیل می‌داد. 
 
اتفاقی که این روز‌ها در مصر می‌بینیم و خون‌هایی که در خیابان‌های قاهره بر زمین ریخته می‌شوند و حکومتی که با کودتا دست به دست می‌شود، نتیجه عدم پذیرش صندوق رای به عنوان فصل الخطاب تعیین مسئولان سیاسی یک کشور و تلاش برای وزن‌کشی سیاسی از طریق اردوکشی‌های خیابانی است.
 
محمد مرسی که سال گذشته با رای مردم در یک انتخابات بر سر کار آمد، اکنون با کودتای ارتش به دلیل آشوب‌ها و تظاهرات خیابانی کنار می‌رود اما این پایان کار نیست. اکنون گروه‌های سیاسی در مصر فهمیده‌اند که صندوق رای در این کشور تنها یک ارزش نمادین دارد. رئیس‌جمهور بعدی هم حتی اگر با رای مردم در یک انتخابات آزاد برگزیده شود، بعد از مدت کوتاهی باید شاهد اردوکشی خیابانی باشد و‌‌ همان آش و‌‌ همان کاسه. 
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۸۸ حتی آبروی خود را نیز برای حفظ قانون و اعتبار صندوق رای و جمهوریت نظام در طبق اخلاص قرار داد که اگر این اقدام صورت نمی‌گرفت، حتی در صورت تامین نظر کاندیداهای شکست خورده در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، مجددا پس از مدت کوتاهی، گروه مقابل یا طیف‌های دیگر سیاسی به جای تلاش برای کسب قدرت از طریق صندوق رای، اردوکشی خیابانی را کلید می‌زدند تا وزن‌کشی‌های سیاسی را به جای مناسبات قانونی، در کف خیابان جستجو کنند؛ مساله‌ای که باعث می‌شد تصاویری که این روز‌ها از طریق رسانه‌ها در مصر می‌بینیم، در کف خیابان‌های تهران نظاره‌گر باشیم. 
 
اگر انتخابات در سال 88 بر طبق خواسته فتنه‌گران باطل می‌شد، باید برای همیشه با صندوق رای در ایران خداحافظی می‌کردیم!
 
 
درس تاریخی رهبر انقلاب به شکست خوردگان انتخابات سال ۸۸ این بود که برای جبران از دست رفتن قدرت باید اقدامات و فعالیت‌های سیاسی را دنبال کنند تا بتوانند در چهار سال بعد و در انتخابات ریاست جمهوری آتی، کرسی‌های قدرت را کسب کنند. در واقع باید بقا و استمرار دموکراسی و مردم سالاری در ایران را مدیون حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دانست؛ چرا که اگر پافشاری ایشان بر دفاع از رای اکثریت مردم نبود و ایشان نیز مانند بسیاری از سیاستمداران دنیا ترجیح می‌دادند راه ساده‌تر و کم خطر‌تر لابی با کانون‌های قدرت را دنبال کنند و تن به بدعتِ غیرقانونیِ «نپذیرفتن رای و نظر مردم» می‌دادند، اکنون صندوق رای در این کشور کوچک‌ترین محلی از اعراب نداشت. 
 
رهبر انقلاب با ایستادگی خود در برابر همه فشار‌ها، توهین‌ها و تخریب‌ها، به دوست و دشمن ثابت کردند که «جمهوری اسلامی اهل خیانت در آرای مردم نیست»، حتی اگر اردوکشی های پرهزینه خیابانی در مقابل آن طراحی شود. گزاره‌ای که در انتخابات اخیر ریاست جمهوری هم برای چندمین بار اثبات شد و انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس‌جمهور، آن هم تنها با هفت دهم درصد اختلاف، حتی ناظران کارکشته بین‌المللی را هم شوکه کرد و انگشت به دهان گذاشت. 
 
اگر ایستادگی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و پافشاری ایشان بر صیانت دقیق و جدی از آرای مردم نبود، هر روز خیابان‌های تهران نظاره‌گر جوی خونِ افرادی بودند که در آتش اردوکشی خیابانی طرف های مختلف، جان خود را از دست می‌دادند. هر چند‌‌ همان معدود هموطنانی هم که در فتنه جان خود را از دست دادند، حاصل کینه‌توزی و لجبازی سران فتنه و حامیانشان بودند و «باید» در دادگاه پاسخگوی اعمال غیرقانونی خود باشند و محاکمه شوند اما اینکه آمار کشته شدگان به روزانه صد‌ها نفر نرسید و آرامش این روزهای کشور، همه و همه مدیون مقاومت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در برابر بدعت‌های غیرقانونی است. 
 
در واقع، نتیجه عملی مدلی را که میرحسین موسوی در سال 88 بدنبالش بود، امروز می‌توان در کف خیابان‌های مصر دید.
 
رئیس‌جمهور برگزیده‌ای که توسط نیروهای نظامی، برکنار شده و در محاصره است؛ خیابان‌هایی که شاهد درگیری و خونریزی و خرابی هستند؛ رسانه‌هایی که آشوب در کشور را به افکار عمومی جهان مخابره می‌کنند؛ درگیری و کشمکش میان نیروهای سیاسی؛ هرج و مرج و ناامنی... تصور این منظره در ایران هم سخت نبود، اگر «سیدعلی حسینی خامنه‌ای» در برابر خواسته غیرقانونی فتنه‌گران نمی‌ایستاد.

 منبع:رجانیوز

  • جوان مومن انقلابی
۱۵
تیر

آیت‌الله سید احمد خاتمی در سخنان خود در خطبه های نماز جمعه تهران با اشاره به شعار آقای دکتر روحانی در مورد اعتدال، عقلانیت و خردمندی گفت: بحث اعتدال و کار جمعی که آقای روحانی مطرح کردند شعار بسیار صحیحی بوده و ریشه اعتقادی دارد. بحث اعتدال حتی در باب محبت اهل بیت نیز وجود دارد و گفته شده است همانگونه که کسی به اهل بیت فحش بدهد، نجس است غُلات نیز نجس هستند.

وی افزود: تمام اخلاق اسلامی اعتدال است همانگونه که در مورد شجاعت نیز گفته شده است شجاعت مرز بین تهور، بی‌باکی و دیوانگی با ترس است و این شعار، شعار درستی است.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: انتظار این است که رئیس جمهور محترم این شعار را مورد تبیین قرار دهند تا مورد سواستفاده بعضی‌ها قرار نگیرد.

آیت‌الله خاتمی در ادامه با اشاره به اینکه اعتدال را می‌توان در مواضع سیاسی مقام معظم رهبری آیت‌الله خامنه‌ای دید، گفت: در انتخابات سال ۸۸ نیز موضع مقام معظم رهبری مقابله با فتنه بود و شما مردم هم معتدل بودید که پیروی کردید و حماسه ارزشمند نهم دی سال ۸۸ را آفریدید در آن عرصه کسانی که فتنه‌گری کردند، تندروی افراطی بودند و آنها هم که در آن عرصه سکوت کردند، کندرو بودند.

وی در ادامه افزود: اعتدال در عرصه سیاسی همراهی با مواضع رهبر معظم انقلاب بود.

خطیب امروز نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به اینکه موضع ما چه در قبال این دولت و چه در قبال دولت‌های آینده حمایت ناصحانه است، گفت: اگر موضع دولت و عملکرد آن خوب بود از آن حمایت می‌کنیم و اگر اتفاقی افتاد موضع ما نصحیت دلسوزانه و اجرای امر به معروف و نهی از منکر است.

  • جوان مومن انقلابی
۱۴
تیر

مسؤولان صدا و سیما کمتر خود را موظف به پاسخگویی به افکار عمومی و رسانه‌ها می‌دانند. ما خوب به خاطر داریم که دو سال پیش، پس از انتقادات شدید بسیاری از مردم، رسانه‌ها و برخی مسؤولان به پخش سریال "ساختمان پزشکان"، مسؤولان سازمان نه‌تنها پاسخ قانع‌کننده‌ای به منتقدان ندادند بلکه معاون سازمان در مراسم تقدیر از عوامل این سریال بر ساخت سری دوم ساختمان پزشکان تأکید کرد و همین چند وقت قبل  این سریال بار دیگر از شبکه‌های آی‌فیلم و.. باز پخش شد.

اکنون عمیقاً علاقه‌مندیم استدلال‌های این آقایان برای پخش این حجم از سریال‌های طنزآلود و رنگارنگ و پرشمار در ماه رمضان را بشنویم. راستی نمی شود این سریال ها را در ماه شعبان که ماه شادی اهل بیت(ع) است پخش کرد، یا اینکه بخشی از این سریال ها را در ماه ربیع الاول و پس از ماه محرم و صفر که ماه حزن و اندوه اهل بیت(ع) است روی آنتن برد.

  • جوان مومن انقلابی
۱۳
تیر
به نقل از خبرگزاری فارس: «عزت‌الله ضرغامی» رئیس سازمان صدا و سیما درخصوص حاشیه‌های به وجود آمده درباره عدم سانسور برخی تصاویر در جریان بازی والیبال ایران و ایتالیا و بازی فوتبال دو تیم اسپانیا و ایتالیا اظهار نظر کرد.

دانلود کنید.

  • جوان مومن انقلابی
۱۲
تیر
امروز 12 تیر و سالروز فاجعه عظیم شلیک ناو آمریکایی به هواپیمای ایرباس 655 ایران حامل مردان و زنان ایرانی بود که فقط 60 تن زن و کودک به شهادت رسیدند.
آن همه فعال حقوق بشر که دم از آزادی حقوق مردم جهان می زنند کجایند که در برابر هر ستم و ظلمی که آمریکا در جهان انجام می دهد ساکت هستند. آمریکایی که بعد از این فاجعه ی عظیم به فرمانده ناو به خاطر کشتن مردمان ایرانی نشسته در هواپیما، 290 مدال می دهد و هیچ کس از قدرتها و مسولان جهان حتی اعتراضی نیز نکردند.
شرم باد بر این همه حقوق بشری که از آن دم می زنند. واقعاً شرم باد . . .

  • جوان مومن انقلابی
۰۱
تیر

فیلمی از جنایت‌های جدید عناصر جبهه تروریستی النصره منتشر شده که در آن اقدام به اعدام دو زن و یک مرد سوری در حومه حلب کرده‌اند.

                                  اینجا کلیلک کنید و این فیلم دلخراش را مشاهده کنید.

تروریست‌ها در این ویدیو دو زن سوری را با شلیک گلوله در سر اعدام کرده و سر یک مرد را از تنش جدا می‌کنند.

انتشار تصاویری از جرائم تروریست‌های جبهه النصره و ارتش آزاد در سوریه که دست به قتل و تجاوز و ربایش مردم سوریه می‌زنند روز به روز افزایش پیدا می‌کند.

اخیرا نیز تروریست‌ها یک نوجوان را در منطقه «العسکری» حلب به جرم کفر اعدام کردند و یک کودک شیعه را نیز به همراه خانواده‌اش در حطله دیر الزور سر بریدند.

روز گذشته «بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل خواستار توجه سازمان ملل به جرائم جبهه النصره و ارتش آزاد در قبال مردم سوریه شده بود.

  • جوان مومن انقلابی