دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

در اینجا آن چه را که دردل و دغدغه ی منِ جوان مومن انقلابی است، گفته می شود.

دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

در اینجا آن چه را که دردل و دغدغه ی منِ جوان مومن انقلابی است، گفته می شود.

دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

سقف معرفت خودتان را سایتهای سیاسی و اوراق روزنامه ها و پرسه زدن در سایتهای گوناگون قرار ندهید؛ سقف معرفت شما اینها نیست، با قرآن، با نوشتجات مرحوم شهیدمطهری، با نوشتجات فضلای بزرگی که خوشبختانه امروز در حوزه های علمیه حضور دارند، آشنا شوید.
بیانات رهبری در دیدار با دانشجویان 17مرداد1391

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران

۳ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۲ ثبت شده است

۲۴
ارديبهشت
دانلود کنید.

  • جوان مومن انقلابی
۲۱
ارديبهشت
دانلود کنید.

  • جوان مومن انقلابی
۱۵
ارديبهشت

تجمع اعتراض آمیز طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ظهر امروز با حضور گسترده روحانیون و اساتید حوزه در صحن مدرسه فیضیه قم برگزار شد و طلاب با سر دادن شعارها و صدور بیانیه‌ای جنایت گروه‌های تکفیری در تخریب آرامگاه حجر بن عدی، صحابی بزرگ رسول خدا(ص) و حضرت امیر(ع) را محکوم کردند.

در این تجمع آیت‌الله حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و امام جمعه قم، جمعی از نمایندگان بیوت مراجع عظام تقلید و اساتید سطوح مختلف حوزه حضور داشتند.

در ابتدا نیز بیانیه‌های آیات عظام صافی گلپایگانی و مکارم شیرازی در محکومیت هتک حرمت صحابی بزرگ پیامبر(ص) قرائت شد و پس از آن طلاب با سر دادن شعارهایی همچون «هیهات من الذله» نفرت خود را از اینگونه اقدامات ابراز کردند.

آیت‌الله رضا استادی، دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه و امام جمعه قم سخنران این مراسم بود که با اشاره به سوابق حجر بن عدی در دفاع از نبی مکرم اسلام(ص) و اهل بیت(ع) اظهار کرد: بیش از هزار سال است که این آرامگاه وجود داشته و شیعیان به زیارتش می‌رفته‌اند و علمای اهل تسنن به آن ایرادی نگرفته بودند اما فرقه‌ای محدود با فتوایی از روی نادانی زیارت را کفر می‌دانند و گروهی فریب خورده و مزدور را برای تخریب این نوع اماکن به استخدام در می‌آورند.

وی خطاب به سردمداران کشورهای اسلامی گفت: به خود بیایید و دست از حمایت گروه‌های تکفیری بردارید؛ کشورهای غربی هم معلوم نیست تا کی می‌خواهند در مقابل این جنایات و سر بریدن جوانان شیعه ساکت بمانند؟

استادی خاطرنشان کرد: رسانه‌های غربی هم با بی‌اعتنایی نسبت به اینگونه جنایات اعتماد عمومی نسبت به خود را سلب کرده‌اند و کسی حرف آنها را باور ندارد.

در پایان نیز بیانیه طلاب و فضلای حوزه‌های علمیه در اعتراض به این هتک حرمت قرائت شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، تمام دروس حوزه‌های علمیه در اعتراض به تخریب مقبره حجر بن عدی و هتک حرمت این صحابی ارجمند حضرت امیرالمومنین (ع)، امروز شنبه 14 اردیبهشت ‌ماه جاری تعطیل خواهند بود.

به همین مناسبت قرار است ساعت 11 صبح امروز تجمعی اعتراض‌آمیز با حضور علما، طلاب و فضلای حوزوی در مدرسه فیضیه قم برگزار شود.

سخنران این تجمع اعتراض‌آمیز نسبت به اقدام گروه‌های تکفیری، آیت‌الله استادی دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه و امام جمعه قم خواهد بود.

حجر بن عدی از جمله یاران نمونه حضرت على (ع) به شمار می‌رود؛ او در مدت خلافت امیر مؤمنان در هر سه جنگ صفین، نهروان و جمل در رکاب آن حضرت شمشیر زد.

پس از شهادت امام حسن مجتبی (ع) و رفت و آمد بزرگان عراق و اشراف حجاز با امام حسین (ع)، دست‌نشاندگان معاویه سخت‌گیری بیشتری نسبت به شیعیان به‌ خصوص شیعیان کوفه روا داشتند و بعضی از چهره‌های سرشناس را به بهانه‌های پوچ و بی‌اساس به قتل ‌رساندند که یکی از آنان حجر بن عدی الکندی بود.

چند روز پیش یگان موسوم به «هماهنگی منطقه عدرا البلد در حومه دمشق» وابسته به ارتش آزاد سوریه تصاویری را منتشر کرد که حاکی از تخریب مقبره این صحابی بزرگ پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) بود.

در توضیح این تصاویر آمده است: «این بارگاه حجر بن عدی الکندی یکی از قبور معروف نزد شیعیان در عدرا البلد در غوطه واقع در حومه دمشق است که قهرمانان ارتش آزاد سوریه آن را نبش کرده و جنازه را به مکان ناشناخته دیگری منتقل و دوباره دفن کردند تا دیگر این مکان، مرکزی برای شرک ورزیدن به خدا نشود.»

  • جوان مومن انقلابی