دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

در اینجا آن چه را که دردل و دغدغه ی منِ جوان مومن انقلابی است، گفته می شود.

دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

در اینجا آن چه را که دردل و دغدغه ی منِ جوان مومن انقلابی است، گفته می شود.

دغدغه های یک جوان مومن انقلابی

سقف معرفت خودتان را سایتهای سیاسی و اوراق روزنامه ها و پرسه زدن در سایتهای گوناگون قرار ندهید؛ سقف معرفت شما اینها نیست، با قرآن، با نوشتجات مرحوم شهیدمطهری، با نوشتجات فضلای بزرگی که خوشبختانه امروز در حوزه های علمیه حضور دارند، آشنا شوید.
بیانات رهبری در دیدار با دانشجویان 17مرداد1391

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران

۸ مطلب در فروردين ۱۳۹۲ ثبت شده است

۳۰
فروردين

خبر میتینگ انتخاباتی دولت که در صداوسیما گم شد.

دانلود کنید.

  • جوان مومن انقلابی
۲۹
فروردين

بیانیه دانشجویان دانشگاه‌های کشور پیرامون تغییر زمان امتحانات دانشگاه‌ها در آستانه انتخابات

*برای ثبت نام خود اینجا کلیک کنید و در انجا به عنوان امضا کننده بیانیه ثبت نام کنید.

*برای امضا می‌توانید نام و نام خانوادگی، رشته و دانشگاه تحصیلی خود را در پیامکی به شماره 3000320032 ارسال نمایید.


متن بیانیه:

امسال در حالی دانشجویان تعطیلات نوروزی را پشت سر گذاشتند که دانشگاه‌های آزاد و سراسری  طی ابلاغیه‌ای رسمی اقدام به جلو انداختن امتحانات دانشگاه ها نمودند.  این اقدام به گونه ای برنامه ریزی شده است که چند روزی قبل از انتخابات ریاست جمهوری کلیه امتحانات تمام یا اکثر دانشگاه‌های آزاد، دولتی، پیام نور و ... به پایان رسیده  تا مسئولین دانشگاه ها با خیال آسوده درب دانشگاه ها را قفل بزنند.

از نگاه ما دانشجویان امضا کننده‌ی این بیانیه، تصمیم فوق عجولانه، غیرمنطقی و محافظه‌کارانه است و آسیب‌های زیادی را برای فضای آموزشی و سیاسی دانشگاه‌ها به همراه خواهد داشت. بنابراین، لازم می‌دانیم در راستای حراست از حقوق خود و شأن دانشگاه و دانشجو، نکات زیر را مطرح می‌نماییم:

1- اولین پیامد کوتاه کردن ترمی که به لحاظ تعطیلات نوروزی خود ترم کوتاهی محسوب می شود، ناقص ماندن سرفصل های درسی ترم و در نتیجه کاهش بازدهی علمی دانشگاه ها است. با این وجود اساتید مجبور خواهند بود از بسیاری مباحث گذرا عبور کنند و بسیاری از تحقیقات و پروژه های درسی  به شکل ناقص انجام خواهند شد. جدای از اینکه دانشجویان باید فشار درسی بیشتری را در زمان کوتاه مانده به امتحانات پایان ترم متحمل شوند و این امر خود به افت تحصیل دانشجویان در ترم جاری منجر خواهد شد. سوال این است که آیا مدیرانی که تصمیم گرفته اند به هر نحو ممکن سر و ته ترم تحصیلی را طوری به هم بیاورند که به انتخابات برخورد نکند، به پیامد های این تصمیم برای جامعه علمی و میزان هدر رفت منابع علمی کشور اندیشیده اند؟

2- پیامد دیگر این تصمیم، تشدید رکود حاکم بر فضای دانشگاه ها است. رکودی که نتیجه مستقیم امنیتی کردن فضای دانشگاه است و موجب شده است دانشگاهی که همواره یکی از کانون های اساسی تاثیرگذاری در مسائل کلان کشور بوده است، تبدیل به شیر بی یال و کوپالی شود که در سکوت مطلق به سر می برد و هیچ بخاری از آن بلند نمی شود.    

3- این اقدام در حقیقت محدود کردن دایره انتخاب ها و آزادی های دانشجویان و سلب حق کنش سیاسی و اجتماعی در فضای دانشگاه از آنان است. بر خلاف نگاه مدیران و تصمیم گیران کشور که بواسطه نگاه سیاسی و امنیتی دانشجوی مطلوبشان دانشجوی سربه زیر و درس خوانی است که فقط راه خوابگاه تا دانشگاه را بلد است، دانشجویان ایران دانشگاه را محلی برای تحقق اثر گذاری سیاسی و نشاط و تکاپوی اجتماعی می دانند و قفل زدن درب دانشگاه ها در آستانه انتخابات را در واقع سلب این حق و توهین به خود تلقی می کنند.

4- یکی از موضوعاتی که در حال حاضر برای نظام جمهوری اسلامی تبدیل به بحران و چالش شده است، غلبه نگاه تهدید محور بر نگاه فرصت محور است. در نتیجه همین نگاه تهدید محور است که از دادن مجوز فعالیت به تشکل های دانشجویی خودداری می شود و به جای آنکه به واسطه دانشگاه به فضای تضارب آرا و چالش های نظری و در نتیجه رشد فکری مردم ضریب داده شود و از پتانسیل دانشگاه برای حل معضلات و مشکلات بهره گرفته شود، در فضای دانشگاه گرد مرگ پاشیده می شود و برای پایان زمان حضور دانشجویان در دانشگاه ثانیه شماری می شود؛ و در ایام مانده تا انتخابات ریاست جمهوری، دانشگاه که می تواند فرصتی برای نشاط و پویایی جامعه و حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای باشد، به چشم اولین تهدید برای انتخابات نگریسته می شود.

5- بنابر آنچه ذکر آن رفت، دانشجویان دانشگاه های کشور چنین رفتار هایی را خیانت به کشور و انقلاب می دانند و نمی توانند در برابر این رفتارها سکوت اختیار کنند و از مسئولین امر خواستارند هرچه سریع تر در این ابلاغیه بازنگری کرده و نسبت به لغو آن اقدام نمایند و اجازه دهند دانشگاه و دانشجو به جایگاه اصیل و حقیقی خود بازگردد.

والسلام علی من التبع الهدی

  • جوان مومن انقلابی
۲۹
فروردين
دیروز مراسم دیدار فرماندهان و سربازان و کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران با رهبر معظم انقلاب بود و چندی از جانبازان ارتش با ایشان دیدار داشتند. یکی برگشت و گفت: بوسیدن دست رهبری چه فرقی با بوسیدن دست شاه دارد؟ شاه رو هم دستش را می بوسیدند و رهبر نیز همچنین؟

جواب های متعددی در ذهنم خطور کرد:

اولاً بوسیدن دست رهبری از روی احترامی است که برای ایشان قائل هستند. اگر شما دست پدتان یا مادرتان را می بوسید کسی به شما می گوید که پدرتان شاه است یا مادرتان ملکه هستند؟ قطعا از روی احترام نسبت به ایشان است!!!!

ثانیاً بوسیدن دست شاه قطعاً از روی چاپلوسی و طمع نسبت به شاه بود ولی اگر من و امثال شما دست رهبر را می بوسیم هم به این خاطر است که عاشق رهبرمان هستیم و هم یقین بدانید هروقت او را از نزدیک ببینیم جذبه روحانی ایشان حتماً شما را خواهد گرفت.

ثالثاً در مورد غروری که در شاه هنگام بوسیدن دست او بود چه می گویید؟ آیا رهبری وقتی دست او را می بوسند آنها را در آغوش نمی گیرد و هزاران بوسه بر آنها با جان و دل نثار نمی کند. آیا این در آغوش گرفتن و بوسیدن جانانه آنها نشان از غرور رهبری دارد یا خیر؟آیا مثل چوب ایستادن شاه تا زیردستان او به طرفش بیایند و دست او را با هزار منت بگیرند و بوس کنند، آن هم با هزار اخم شاه که آدم رغبت نمی کند، نشان از بی میلی شاه ندارد؟

  • جوان مومن انقلابی
۲۹
فروردين
گویا قرار است استادیوم پیر آزادی بازهم خود را مملو از جمعیت ببیند اما نه، اشتباه نکنید نه پای تیم ملی در میان است و نه استقلال و البته نه پرسپولیس ، شاید جنس خیلی از آنها که قرار است پنج شنبه بیایند روی سکوها بنشینند با افراد روزهای معمولی که استادیوم به خود می دید متفاوت باشد.

روزهایی که جوانان و مردمی با سر و جان و شور و اشتیاق و خرج کردن از جیب و خرید بلیت خود را به آنجا می رساندند، شاید فردا پای عده ای را بخشنامه ها و الزام آوری های دیگر به تهران و البته محل گردهمایی باز کند و البته شاید..

اقدام سئوال برانگیز دولت در خصوص برگزاری همایش یک‌صدهزار نفری تجلیل از دست‌اندرکاران برنامه‌های نوروزی در حالی رقم می خورد که موج انتقادات به این تحرک شبهه برانگیز دولت رو به افزایش است اگر چه نفس تقدیر دارای ارزش فراوانی است اما باید دید اهدافی که دولتمردان در پس این عنوان به دنبال آن هستند، چیست.

 در حالی که کمتر از دو ماه دیگر به انتخابات ریاست جمهوری زمان باقی مانده است گمانه‌زنی‌های مختلفی در خصوص گزینه دولت مطرح می‌شود. کلید طرح‌هایی تئوریک انتخاباتی دولت که رسماً در مراسم سخنرانی 22 بهمن 91 توسط رئیس جمهور با واژه خبرساز «زنده باد بهار» رونمایی شد گویا به نقطه آغاز طرح‌های عملیاتی خود رسیده است قرار بر این است روبان طرح‌های عملیاتی دولتمردان در انتخابات 92، 29 فروردین ماه بریده شود تا سرآغازی باشد بر برنامه‌های که دولتی‌ها مدنظر قرار دارند.

باز هم میراث فرهنگی، این بار در مقیاس نقش اول

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور که همواره برای بدنه دولت حاشیه‌ساز بوده این بار نیز بازیگر نقش اول یک سناریوی حاشیه ساز لقب گرفته است.

به نقل از تبیان این سازمان به کلیه مدیران خود اعلام کرده که الزاماً در این همایش شرکت کنند و از وسایل ایاب و ذهابی که برای آنها در نظر گرفته شده است استفاده کنند تا به نوعی خالی ماندن سکوهای استادیوم یکصدهزار نفری آزادی امیدواران را ناامید نکند.

استفاده از واژه تقدیر به عنوان هسته اصلی تشکیل‌دهنده این همایش در حالی به کار برده می‌شود که روز 17 فروردین ماه از تمامی خدمت‌رسانان ایام نوروز تجلیل شد اما گویا قدردانی مجدد آن هم به فاصله 12 روز با حضور رئیس جمهور و اطرافیان ضروری به نظر می‌رسیده که مردان دولت مجدداً آستین تحسین و قدردانی بالا زدند.

شورای نگهبان زنگ خطر را به صدا درآورد؛حواستان را جمع کنید!

عباسعلی کدخدایی پس از قطعی شدن برگزاری مراسم 100 هزار نفری با استناد به ماده 68 قانون انتخابات استفاده از امکانات دولتی را ممنوع اعلام کرد و تأکید کرد: حضور در مکان‌هایی که دولتی تلقی می‌شوند غیرقانونی است و شورای نگهبان قطعاً رفتار و اقدامات را بررسی می کند در این میان نیروی انتظامی نیز با انتقاد از برگزاری این مراسم آن را آغازگر یک سری مشکلات انتخاباتی درکشور دانست.

آیات عظام هم لب به اعتراض گشودند؛ به مردم دروغ نگویید

آیات عظام نوری همدانی و مکارم شیرازی نسبت به برگزاری میتینگ انتخاباتی دولتی واکنش نشان دادند. آیت الله مکارم از دولتمردان خواست به مردم دروغ نگویند این مرجع تقلید تصریح کرد اگر می‌خواهید میتینگ انتخاباتی برگزار کنید به مردم نگویید.

آیت الله نوری همدانی نیز خواستار جلوگیری از اعزام دانشجویان و فرهنگیان به این مراسم شد با توجه به اینکه دولتی‌ها عزم خود را برای برگزاری این مراسم جزم کردند باید منتظر ماند و دید خط استراتژیک دولت در مسیر انتخابات به چه شکل اهداف و شدتی ترسیم خواهد شد.

آیا این آغازی است بر رونمایی عیان از کتاب قطور انتخاباتی توسط دولتی‌ها و یا اینکه آنها زود به این موضوع پی خواهند برد که صرف هزینه‌های گزاف راه مناسبی برای کسب جلب نظر آرای عمومی نیست.

اما چیزی که عیان است فردا استادیوم آزادی افراد متفاوت تری نسبت به ایام همیشگی به خود خواهد دید، همه می دانند که این ورزشگاه عادت به دیدن طرفداران عاشق و دلباخته به تیمشان روی سکوهای قدیمی دارد.

  • جوان مومن انقلابی
۱۹
فروردين

این روزها، با پایان پخش سریال‌های نوروزی و اتمام نمایش سری دوم سریال «پایتخت» و با توجه به استقبال بالای مردم از این مجموعه در مقابل بی‌توجهی مطلق‌شان به آثاری مثل «هفت‌سین» و «همه خانواده من» که در شرایط مشابه «پایتخت» به روی آنتن رفتند و با شکست مطلق مواجه شدند و همچنین با توجه به انتخاب «پایتخت1» و بازیگر نقش اصلی‌ش «محسن تنابنده»(نقی) به عنوان برترین سریال و بازیگر مرد سریال‌های نوروزی دهه اخیر توسط مردم در برنامه «سین مثل سریال»، فرصت مناسبی پیش آمده است تا درباره علل و عوامل اقبال بالای مردمی به چنین اثری بحث و گفت‌و‌گو کنیم. براستی این مجموعه و شخصیت‌هایش حائز چه ویژگی‌هایی بودند که در روزگاری که میزان اقبال و درصد مخاطب آثار نمایشی رسانه‌ی ملی در یکی از پایین ترین سطح در سال‌های اخیر قرار دارد و سریال‌های پرخرجی مانند «کلاه پهلوی» و باقی آثار صدا و سیما یکی پس از دیگری با شکست نسبی در جذب مخاطب روبه‌رو می‌شوند، اثری با مشخصات و در قدوقواره‌ی «پایتخت» می‌تواند اقبال بالای مردمی را به خود اختصاص دهد و حتی در رقابت با سریال‌سازان و بازیگرانی مانند «رضا عطاران» و «مهران مدیری» نیز عنوان بر‌ترین اثر و بازیگر سریال‌های نوروزی دهه اخیر را کسب کند.

عوامل:

یکم: داستان «معمولی» یک «نقی معمولی»!

دوم: «خنداندن»؛ بدون توسل به «تمسخر مردم» و «کمدی جنسی»

سوم: «سینما و تلویزیون ایران» برای همه «ایرانیان»!

چهارم: و بازهم اهمیت «قصه» و «شخصیت»

شرح هر کدام از عوامل بالا در ادامه مطلب امده است:



  • جوان مومن انقلابی
۱۰
فروردين
  • جوان مومن انقلابی
۰۵
فروردين

من نوحه خونی بلد نیستم، ولی امشب مرجعیت به کنار، اجتهاد به کنار، فقاهت به کنار، عرفان به کنار، اخلاق به کنار، می‌خوام امشب نوحـــه بخــــونم ... در وسط کوچه تو را ... کاش به جای تو مرا ...

دانلود

  • جوان مومن انقلابی
۰۱
فروردين

دانلود کنید

متن در ادامه مطلب آمده است:

  • جوان مومن انقلابی